Adres ve Telefon Numaraları

Adres ve Telefon Numaraları

Aşağıda her konuda arayabileceğiniz, şikayet, talep ve önerilerinizi sunabileceğiniz adres ve telefon numaralarını bulabilirsiniz.


Alo 183 hattı aracılığıyla kadın, çocuk, engelli ve yaşlı, şehit yakınları ve gazilerle ilgili gelen çağrılar değerlendirilerek rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilmektedir. İhmal istismar ve şiddet vakaları veya töre ve namus cinayetlerinin önlenmesi için tedbir mahiyetindeki ihbarlar, durumun aciliyeti göz önünde tutularak, vakanın bulunduğu ilin acil müdahale ekip sorumlusuna yönlendirilmektedir. Acil müdahale ekibi vakayı değerlendirdikten sonra emniyet veya jandarma birimleri ile koordinasyon sağlayarak, kısa zamanda müdahale edilmesini sağlamaktadırlar. Engellilerin yasal hakları, eğitim, rehabilitasyon hizmetleri, engellilere yönelik istihdam çalışmaları, ulaşılabilirlik, engellilere verilen yardım ve bağlanan aylıklar, sağlık hizmetleri, engellilerin koruma altına alınması, Bakım Rehabilitasyon veya Engelli Yaşam Merkezlerine yerleştirilmesine ilişkin iş ve işlemlere ilişkin istek öneri ve şikayetler değerlendirilerek gerekli bilgilendirme yapılmakta, vatandaşların hizmet alabilecekleri ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına yönlendirilmesi sağlanmaktadır.

Alo 144 Hattı tarafından aşağıdaki konularda rehberlik ve danışmanlık hizmetleri verilmektedir; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yürütülen şartlı eğitim/sağlık yardımları, kömür yardımı, gıda yardımı, engelli aylığı, eşi vefat eden kadınlara yapılan yardımlar, tüp bebek yardımı, barınma yardımı vb. yardımlar ile proje destekleri hakkında yapılan her türlü talep, öneri ve şikayetler alınmakta, veri tabanı incelenerek arayan kişiye başvurusunun durumu hakkında bilgi verilmekte, ilgili İl/İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yönlendirme yapılmaktadır.

Eskişehir Yolu Söğütözü Mah. 2177. Sok. No: 10/A Kat: 14-15-16 06510 Çankaya/ANKARA E-Posta: bilgiedinme.eyhgm@aile.gov.tr Görüş ve Önerileriniz için: İşitme Engelliler Mesaj Hattı engelsiz iletisim:(0312) 284 38 38 Santral :(0312) 705 70 00 - 01 - 02 Fax :(0312) 705 70 50

http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr

ALO 150: Kamu hizmet standartlarına uyulmadığını ve haksız bir uygulama ile karşılaştığınızı düşünüyorsanız arayabilirsiniz.

http://www.sgk.gov.tr Adres: Ziyabey Cad. No:6 06520 Balgat/ANKARA Tel:+(90 312) 207 80 00

https://edilekce.tbmm.gov.tr Bu bağlantı adresinden TBMM Dilekçe Komisyonu için kayıt olabilir, dilekçe hakkınızı kullanabilirsiniz.

ALO 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi 7gün 24 saat hizmet vermektedir.

Haklar konusunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel müdürlüğü resmi sitesinden bilgi alınabilir. http://eyh.aile.gov.tr/sikca-sorulan-sorular